čtvrtek 29. června 2017

Pod toskánským sluncem...deštěm...a měsícem

Nastal čas dovolených, prázdnin, cestování...Pokud ještě nemáte jasno, představím vám další kousek Toskánska a možná vám usnadním výběr :-))
Můžete si vybrat mezi mořem, přírodou, kulturou, zkrátka je toho zde "per tutti gusti" - pro každého něco.
Slunce na Toskánsku nešetří, letošní jaro vypuklo neobyčejně prudce a zrovna tak prudce nás opustilo - takhle to u nás vypadalo včera ráno:

Několik bouřek, po silnici tekla řeka, hromy blesky, pohotovost, kočka pod postelí celý den atakdále..ale opět dýcháme!!
...a můžeme se těšit na dny jako byly tyhle..
anebo takovéhle...foceno v oblasti zvané Versilia - na pobřeží Thyrrenského moře v lokalitě Lido di Camaiore


Zatímco zhruba 100 km jižněji se nedělo nic a pokračovalo krásné léto. Kdo si moře užil nebo ještě užije, může se zotavit v krásné toskánské přírodě a ubytovat se na pár dní například v jednom z početných "agriturismů" jak jsou zde nazývaná bývalá hospodářská stavení, kde najdete klid, pohodu a v neposlední řadě i produkty jejich vlastní výroby - zaručeně bio!
Tyto fotografie jsou focené dnes odpoledne v oblasti Val d'Orcia...dovolená by stála za to, co říkáte?


Tady jsme v oblasti s podobným jménem -Orciano - ale tato cesta vede k moři. Pokaždé když po ní jedeme autem mám chuť vystoupit a začít se tam válet. Krajina je takto krásně zvlněná protože v dávných dobách tam bylo moře...Fotky jsou z léta kdy bylo posečeno, ale krajina je fantastická i tím, že v každém ročním období má jinou barvu.
A protože je to k moři už jen pár kilometrů, tak si ho přece nenecháme ujít...malebné San Vincenzo!


Po dni plném dojmů zaručeně vyhládne, ale žádný problém - Toskánsko je v tomto směru skvěle připravené :-))Nesmíte zapomenout na sklenku (nebo raději dvě) toskánského červeného vína kterým si připijete při západu slunce... pak znovu při východu měsíce... a kdo má víc! 🍷

8 komentářů:

 1. Já už mám vybráno. Moře 🏊‍♀️, příroda  🌺 kultura🏰 a večer zábava 💃🏻. Hlavně bych brala aspoň jeden celý den deště.  Měj se krásně. 🙋

  OdpovědětVymazat
 2. Vidím že jsi přesně pochopila pointu    Přidala jsem pár fotek s mořskými specialitkami, vím že bys nepohrdla!   
  Deště jsme si tu užili včera, teď skoro jasno, vítr, je příjemně. Ale sucho se tím nevyřešilo

  OdpovědětVymazat
 3. Kdyby to šlo, okamžitě vyrážím   

  OdpovědětVymazat
 4. Jednou se to může povést - není to zase tak daleko...   

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to je pokochání, to hladí mé italské ego, které v běžném životním koloritu dostalo na frak.
  Já si musím na italskou oddyseu ještě dva měsíce počkat. Strašně jsem chtěla na Sicílii nebo jinam, byla jsem přehlasována kolektivem, škoda.
  Tak příští rok, ale i tak se na Ischii moc těším.
  Děkuji za nádherný italský mustr

  OdpovědětVymazat
 6. Na Sicílii se naši lidé bojí kvůli emigrantům ale o ty je postaráno aby nerušili turisty. Je tam krásně a nádherné historické památky a cukrárny

  OdpovědětVymazat
 7. Růženko, krásné fotky z krásné Itálie, ale my letos asi na dovolenou nepojedeme. Chtěli jsme na hory, ale noha pořád natýká a nedovoluje moc chodit. Koncem července jedeme do Brna vnučce na promoci a nevím, co si obuju.   

  OdpovědětVymazat
 8. [7]: Máme podobný problém - manželova noha Teď jsme u moře tak je pořád ve vodě, ale na sluníčku být moc nemůže. Doufejme v chladnější léto (tady těžko)

  OdpovědětVymazat