středa 26. července 2023

Letní kabelka

 Letos jsou v módě kabelky z lýka. Vlastně jsou módní pořád , především se používají  u moře, jsou dost objemné na to, aby se do  nich vešel ručník , krémy na opalování a jiné nezbytné věci které sebou nosíme na pláž . Teď se nosí i ve městě, v různých velikostech, s třásněmi , jednoduché v přírodních barvách nebo s barevnými doplňky jako jsou šátky nebo korálky . Na internetu jsem si našla hezký model a k narozeninám dostala lýko zvané Fiesole ( podle místa nad Florencií kde se vyrábí ). Oproti jiným , leckdy tvrdým nebo dokonce umělým lýkům se kterými se špatně pracuje, je tento druh měkký a poddajný a přesto drží tvar. Aby se kabelka trochu oživila, uháčkovala jsem držadla barevná a v těch samých barvách jsem vytvořila kapsy v módním staro- novém stylu “ granny” a malou taštičku na zip . Podšívka se nedává , všechno je háčkované jednoduchými krátkými sloupky , jen kapsy a taštička jsou z dlouhých sloupků. Zavírá se magnetem. 


Focení není evidentně moje hobby 🤪

Tak alespoň něco od moře a z cesty k němu , tam mluví krajina a příroda sama za sebe a něco zkazit se snad ani nedá!


Přeji hezké léto , my jsme měli opět tropy , naštěstí ty největší jsme přežili u moře, teď se ochladilo ( pořád je 32 , ovšem bylo i 40), a na severu prudké ochlazení způsobilo velké škody - uragán a kroupy velké jak tenisáky . 

Na jihu zase požáry jako každoročně , my jsme tak nějak uprostřed a zatím tu nejsou žádné velké problémy 🤞. 10 komentářů:

 1. Lydie
  Taška je pěkná.
  Je dobře, že jsi byla u moře, když jsou taková horka.
  Tak ať v Itálii počasí a oheň už přestanou zlobit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Počasí už se umoudřilo, aspoň dočasně , oheň je zčásti uhašený, ale každou chvíli je zas nový v různých částech Itálie , především na jihu . Bohužel jevit každoroční problém a většinu způsobují buď žháři nebo neopatrnost lidí.

   Vymazat
 2. Růženko, je moc krásná! Povedla se moc!
  Děkuji za krásné fotky od moře...
  Posílám pozdravy, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji , u moře bylo opravdu moc hezky a hlavně jsme tam přežili nejteplejší týden tohoto léta ! Hezky víkend přeji :-)

   Vymazat
 3. Fukcarinka- Ruzenko,taška se povedla👍zrovna tak fotografie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji , kdybych měla soudit podle fotek kabelky, asi bych si jí nekoupila 😁 Moře s krajina kolem, tam není problém , fotila jsem i z auta a šlo to.
   Moc zdravím !

   Vymazat
 4. Růženko, mávám do Itálie! Kabelka se mi moc líbí, je taková veselá a to mám ráda, k létu to patří. Měj se hezky, Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Leni, díky a jsem ráda že ses ozvala. Já se ti snažím napsat komentáře k tvým krásným výrobkům, ale pořád mi píšou že je nějaká chyba na Wordpress 🧐

   Vymazat
 5. Taška se mi líbí moc !!! Je taková správně letní. Prima fotky od vás.
  V Italii jsem byla na poznávacím zájezdu, ale u moře nikdy.
  Hezké dny !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Hani, jsem ráda že se ti taška líbí . V Itálii je toho k vidění moc , i mimo velká města . A moře je taky krásné , od severu až na jih, na západní i východní straně . Zdravím !

   Vymazat